Sümela Manastırına Nasıl Gidilir?

 Sümela Manastırına Nasıl Gidilir?

Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan bu nadide yapıya ulaşmak için Trabzon – Maçka – Altındere Köyü güzergahını kullanmalısınız. Yolda sıkıntı çekmezsiniz, gayet kaliteli asfalt yollara sahiptir.

Sümela Manastırına yaklaştığınızda yollar bir miktar daha dikleşir ve virajlı hale gelir. Kendi aracınız ile değil de minibüs ile gelecekseniz Maçka Merkez’den Sümela Manastırına düzenli olarak minibüsler kalkış yapar. Dilerseniz aracınızı Maçka’da bırakıp minibüs aracılığı ile buraya zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

Sümela manastırını gezdikten sonra Uzungöl’e nasıl gidilir? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Çizmiş olduğunuz Karadeniz turu rotası için yardıma ihtiyacınız varsa hazır programlarımızı da değerlendirebilirsiniz. Yemek alabileceğiniz restoranlardan otellere, müzelerden yaylalara kadar sırası ile işlenmiş bu programlar size kolaylık sağlayacaktır.

Hazırlamış olduğumuz programlar Karadeniz’in Ordu ilçesinden başlayacak şekilde tasarlanmıştır ve Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Batum ve Samsun programa dahil edilmiştir. Profesyonellerin hazırladığı bu aktivite sizin işinizi mutlaka kolaylaştırır.

Bölgenin tamamının hazır gezi rotası olan Karadeniz’de gezilecek yerler sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Ülkemizin her şehrinden katılım fırsatı sunduğumuz bu gezilere sizlerde uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Ulaşım yönünden ve uzunluk yönünden bir çok seçeneği web adresimizde bulabilir, online rezervasyon ile anında satın alabilirsiniz.

Sümela Manastırı’ndan Sonra Neresi Gezilir?

Sümela Manastırı ziyaretinizi tamamladıysanız akabinde mutlaka Zigana Dağlarını görün. Zigana’nın en şirin ilçelerinden Hamsiköy’ü görebilirsiniz. Buraya ulaştığınızda sizleri birçok sütlaççı karşılayacak. Dünyaya ün salmış bu sütlaçları da tadabilirsiniz.

Not: Karadeniz bölgesinde Müze Kart’a çok ihtiyacınız olmayacaktır. Müze Kartınız olsa dahi Milli Parkları gezdiğiniz için ücret ödemeye devam edersiniz. Ayrıca Batum’a gitmek isterseniz yeni ve resimli kimlik kartınızın bulunması gerektiğini unutmayın. Eğer aracınızla geçecekseniz orada akaryakıt daha uygun. Boş depo girmenizi tavsiye ederiz. Gürcistan’a girdiğinizde yolun sağ kısmında sizi döviz büroları karşılar. Bu nedenle girmeden döviz bürosu aramanıza gerek yok.

İyi seyirler.