Kesenizi Yormadan Nasıl Gezebilirsiniz?

 Kesenizi Yormadan Nasıl Gezebilirsiniz?

Gezmek güzeldir. Bu tartışılmaz ama bazen yanlış tercihlerimizin bedelini gezilerimizde öderiz. Gezi planlarımızı yaparken dönem dönem hatalar yapabiliyoruz. Bunların başında da programa neler dahil neler değil bunu kontrol etmemek geliyor. Yapmayı plandağınız turun bezerini bir çok firmada görüyor ve en ucuzunu seçiyoruz. Bunu kesemizi düşündüğümüz için yapıyoruz ama bazen farkında olmadan daha çok para ödemek zorunda kalıyoruz.

Bir örnekle başlayalım. Karadeniz turu gezilecek yerler bakımından oldukça zengin seçenekler sağlar. Bu nedenle bu programı ele alalım. Bir gezgin gözü ile baktığımızda önümüzde 3 seçenek kalıyor. Biri 8400₺, biri 16000₺ ve diğeri 17000₺. Hepsi de bir hafta süren programlar. Ucuz olana baktığımızda sadece kahvaltıların dahil olduğunu görüyoruz. Bu durumda gezimiz sırasında defalarca elimiz cebimize gidecek demektir.

Ayrıca bir de transfer ücreti yazmışlar ekstra olarak. Oraya kadar gidip de Sümela Manastırı’na çıkmadan olmaz deyip onu da ödeyeceğiz. Bu durumda bu programın bize maliyeti 2000₺’yi geçecektir. Diğer seçeneğimizde kahvaltı ve akşam yemeklerinin dahil olduğunu, en pahalı seçenekte ise her şeyin dahil olduğunu gördüğünüzde ne anlatmak istediğimizi çok iyi anlayacaksınız.

Operatörümüz bu probleme çok şeffaf bir çözüm üretti. Misafirlerimize sunduğumuz tüm programlar kahvaltı ve akşam yemekleri dahil olacak şekilde fiyatlandırıldı. Ardından dileyen misafirimizin turu herşey dahil hale getirebilmesi için ek seçenekler sunuldu. Bunlar arasında Müze Kart’tan öğle yemeğine, yayla turundan iptal iade güvence paketine kadar bir çok seçenek bulunuyor. Bu ek paketlerden dilediğinizi dilediğiniz kadar ekleyerek turunuzu her şey dahil, yarım pansiyon yada sadece kahvaltı dahil olarak ayarlayabiliyorsunuz.

Yapılan bu sistematik çözüm ile her misafirimiz programlarımıza katılmadan ne kadar ödeme yapacağını öngörebiliyor.