Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?

 Karadeniz Turu Nasıl Yapılır?

Karadeniz turu nasıl yapılır? İyi bir Karadeniz turu yapmak kendi aracınızla yanınızda rehber olmadan oldukça zordur. Yapılsa da profesyonel ellerden çıkan bir turda edineceğiniz bilgilerin belki %10’una ulaşırsınız. Bunun sebebi bölgenin destinasyonlarını bulamamanız değil bölge hakkında detaylı bilgiye erişmenizin zor olmasıdır.

Bir Sümela Manastırı’nda Sümela’nın tarihi ve kültürel dokusunu anlatan rehberi dinlemek var, bir de boş gözlerle Sümela’yı seyretmek. Sizce hangisi daha keyifli olacaktır. Belki sizlerde bizim hazırladığımız programları kullanarak aynı yerleri gezeceksiniz. Ama kokartlı rehberin gerçekten bir ayrıcalık olduğunu turlarımıza katıldığınızda anlarsınız.

Karadeniz turu organizasyonunu kaç gün düşünüyorsunuz?Buskirala sizlere 4 gece 5 gün ve 6 gece 7 gün olacak şekilde iki farklı uzunlukta doğu Karadeniz turu sunar. Ülkemizin çoğu şehrinden Karadeniz turu günübirlik olarak düzenlenemez. Böyle bir arayışınız var ise bizce vazgeçin çünkü günübirlik bir Karadeniz sizi gerçekten yol yorgunluğuna sevk edecektir.

Karadeniz turu yapmayı herkes ister. Ancak çeşitli bahanelerden dolayı bir türlü fırsat bulamayanların sayısı oldukça fazladır. Hayatımızda ötelediğimiz şeyleri bir an önce yapmazsak bu döngü böyle sürüp gidebilmektedir. Karadeniz rüyası yaşamayı düşünenlere öyle çeşitli organizasyonlar hazırladık ki ertelemeye ve ötelemeye bahane bulamayacaksınız.
‘’Karadeniz turu nasıl yapılır?’’ diye düşünenlere özel deneyimli rehberlerimizin bölgeyi avucunun içi gibi bilmesinden yararlanarak mükemmel rotalar oluşturduk. Karadeniz turu rotalarımızı sizlerin zamanının değerli olduğunu bilerek optimize ettik.
Doğu Karadeniz’in doğasını tadarken tarihi yapısını da iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Gerek doğal güzellikler gerekse tarihi güzellikleri tüm ayrıntılarına kadar inceleyebileceksiniz.
Benzersiz Kültürel yapısıyla sıcak kanlı insanları bölgeye girdiğiniz andan itibaren dikkatlerinizi çekecek ve buradan hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Yöresel lezzetlerden bahsetmeden de tabii ki geçemeyiz. Yemek Kültürü olarak zengin olan bölgede deniz ürünlerinin zenginliği kadar yöresel yemeklere de doyamayacaksınız.


Karadeniz Turu Yapılırken Hangi Bölgeler Gezilir?

‘’Karadeniz turu yaparken nerelere gidilir?’’ diye düşünüyorsanız çizdiğimiz Karadeniz turu rotalarımızı incelemenizi tavsiye ederiz. Tüm detayları en ince ayrıntısına kadar düşünerek hazırladığımız organizasyonlarımız eminiz ki sizleri heyecanlandıracaktır.
Karadeniz’in masmavi sularından yemyeşil ormanlarına, tüm doğal güzelliklerinden tarihi eserlerine kadar tüm detayları incelemeniz için geniş kapsamlı turlarımız sizlere benzersiz bir gezi keyfi yaşatacaktır.
Bazen Zigana dağlarının rüzgârı yüzünüze vururken bazen Sümela Manastırı ruhunuzu okşayacak, kimi zaman Sultan Murat yaylasında oksijeni ciğerlerinize çekerken kimi zaman Gelin Tülü şelalesi kulaklarınızın pasını alacaktır.
Arabayla Karadeniz turu yapanların ıskalayacağı güzellikleri deneyimli rehberlerimizle atlamadan ve detaylı olarak inceleme fırsatı bulacaksınız. Karadeniz bölgesini tüm ayrıntılarıyla gezebilmeniz için seçenekler de sunmaktayız. İster Doğu Karadeniz Turu, İster Batı Karadeniz Turu, ister tüm bölgeyi kapsayacak şekilde daha uzun bir tur imkanlarını sağlıyoruz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun Karadeniz aşığıysanız biz sizin daima yanınızdayız.


Yayla Konaklamalı Karadeniz Turu

Yayla Konaklamalı Karadeniz Turu seçeneğimizle enfes Karadeniz turu programlarımıza oksijen deposu yaylalarda konaklayarak unutamayacağınız bir tatil organizasyonu planladık. Sabah uyandığınız Karadeniz’in Yaylalarında gözünüzü açacak mis gibi kokusunu içinize çektikten sonra kahvaltınızı uçsuz bucaksız yaylalarda yapacaksınız.

İyi bir uyku sağlıklı yaşamın en önemli kriteri olduğundan dolayı Yayla uykusu sizleri dinç tutacak ve zinde olmanıza yardımcı olacaktır. Karadeniz Yayla havası şehrin yoğun temposundan ve bunaltıcı havasından uzaklaştırarak sizlerin adeta Kuzeye açılan kapısı olacaktır.


Karadeniz Turunda Gezilecek Yerler

Karadeniz turu, gezilecek yerler düşünüldüğünde çok sayıda destinasyonu barındırır. Eğer bir rotanız yoksa veya bölgeyi bilmiyorsanız tüm güzellikleri tatmak oldukça zordur. Harika bir tur için profesyonel ekibimizin çalışmaları doğrultusunda en güzel gezilecek yerleri gezer, zaman-mekân kavramını en optimize şekilde kullanırsınız.
Karadeniz turu denilince genelde akla Doğu Karadeniz turu ve yaylalar gelmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki Karadeniz bölgesi doğudan batıya uzun bir şerit olarak karşımıza çıktığı için Batı Karadeniz’in güzellikleri de atlanmamalıdır. Biz bu doğrultuda bölgeyi komple kapsayacak şekilde tur programları hazırlarken seçenekler arasında sadece Batı Karadeniz Turu veya Doğu Karadeniz turu opsiyonlarını da koyduk.
Karadeniz Doğal güzellikleri-Tarihi güzellikleri-Denizi ve Ormanlarıyla eşsiz güzelliklerini bize sunmaktadır. Bize bu güzellikleri bahşeden Karadeniz ülkemizin en önemli gezilecek yerleri arasındadır
Karadeniz bölgesine gidilecek en iyi zaman mayıs ayının sonundan kasım ayının başına kadar olan zaman dilimidir. Bölge 4 mevsim güzelliğini korusa da Karadeniz’in tüm keyfini yaşamak isteyenler bu zaman dilimine daha çok değer vermektedir. Kapsamlı tur arayışındaysanız ve Karadeniz’in tüm güzelliklerini yaşamak istiyorsanız Karadeniz turu programlarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Sizlere Türkiye’nin en iyi Karadeniz turu seçeneklerini hazırladık.