Günübirlik Nereye Gidilir?

 Günübirlik Nereye Gidilir?

Pek vaktiniz yok ve bir gün bile olsa kısa bir tatile mi ihtiyacınız var? Günübirlik gidebileceğiniz yerler Türkiye’nin her neresinde olursanız olun oldukça fazladır. Bu sayfada 81 ili işleme şansımız olmadığı için İstanbul ve Ankara’ya tavsiyeler sunabileceğiz.

Günübirlik nereye gidilir? sorusunun en kolay cevabını tur operatörlerinin günübirlik tur sayfalarını inceleyerek bulmanızı tavsiye ederiz. Bu sayfalarda kendi şehrinize yakın bölgelere organize edilmiş günlük programları inceleyebilirsiniz. 

Ankara’dan Günübirlik Nereye Gidilir?

Günlük olarak düzenlenmiş programları Ankara halkı çok tercih eder. Başkentin bir memur şehri olması sebebiyle bu programlar genellikle hafta sonu düzenlenir. Ankara halkı yaz mevsiminde en çok Batı Karadeniz bölgesini tercih eder. Bu bölgede gezebileceğiniz yerler arasında Bolu, Bartın, Yedigöller, Abant, Gölcük, Sapanca, ve Filyos bulunuyor. Bahsi geçen noktaların tamamı da başkente yaklaşık 3 – 4 saat mesafede. Sabah erken çıkarsanız keyifli bir program elde edebilirsiniz. Bunların yanı sıra Kapadokya’da seçenekleriniz arasında olmalı.

Kış mevsiminde ise genellikle kayak merkezleri tercih edilir. Ankara’dan aynı gün gidip gelebileceğiniz kayak merkezleri Ilgaz, Erciyes, Kartalkaya, Uludağ ve Kartepe olarak sıralanabilir.

İstanbul’dan Günübirlik Nereye Gidilir?

İstanbul’dan günlük olarak gidebileceğiniz yerler Sapanca, Maşukiye, Ormanya, Çanakkale, Gölyazı, Bursa, Eskişehir, Bolu, Abant ve Gölcük olarak sıralanabilir. Kış programlarında ise Ankara ile aynı destinasyonlar İstanbul’dan da ulaşılabilir. Günübirlik olarak düşünüyorsanız İstanbul’dan Kapadokya çok yorucu olacaktır. Bu nedenle konaklamalı tercihleri değerlendirmenizde fayda var.

Tüm bunların yanı sıra İstanbul’dan Edirne’de en güzel seçeneklerden biri olabilir. Beklentinize göre her hafta bir programı denemenizde fayda var.