Gezi Planı Nasıl Yapılır?

 Gezi Planı Nasıl Yapılır?

Gezi planınızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir çok husus var. Bu hususların başında ulaşım biçimi geliyor. Geziye hangi ulaşım aracı ile katılacağınızı belirledikten sonra gideceğiniz bölgeler değişiklik gösterebilir. Örneğin bazı araçlar ile yaylalara çıkmanız doğru olmazken, bazıları ile de şehirde gezmek yorucu olabilir.

Yapmanız gereken ilk iş gezmeyi planladığınız bölgeyi seçmek olacaktır. Seçtiğiniz bölgenin büyüklüğüne göre destinasyonları sıralı bir şekilde liste haline getirmelisiniz. Yaptığınız bu sıralama sonrasında kaç kilometre yol yapacağınızı hesaplayıp gezi alanının büyüklüğüne göre bu destinasyonları günlere bölebilirsiniz. Gezinizin kaç gün olduğu netleştikten sonra sırada konaklayacağınız otelleri seçmek var.

Konaklama hususunda bizden de destek alabilirsiniz. Otelleri seçerken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlarda var. Öncelikle Google yorumlarında biraz göz gezdirin. Tur operatörlerinin organizasyon yapmakta olduğu otelleri tercih edin. Otel seçimi de bittiyse sırada kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği gibi ihtiyaçlarınızı çözmek olacaktır. Yemek hususunda da oldukça seçici olmakta fayda var. İlk kez gideceğiniz bir bölgede yanlış tercih edilen bir restoran sizi rahatsız edebilir. Restoranların seçiminde de Google yorumlarından faydalanabilirsiniz.

Tüm işlemleri sıra sıra bir kağıda yazdıktan sonra iş geliyor planlamaya. Her yapacağınız molanın, her gezeceğiniz bölgenin ve her yediğiniz yemeğin yanına orada olmanız gereken saati yazın. Bu gezi listesine uyumlu bir şekilde programınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede geziye çıkmadan ne yapacağınızı bilir, herhangi bir bölgede durup düşünmek zorunda kalmazsınız.

Web adresimiz gezi planları hususunda ülkemizin en zengin portföylerinden birine sahiptir. Yüzlerce farklı planı inceleyebilirsiniz. Uğraşmak istemiyorum yada profesyonel rehberlerin tanıtımı eşliğinde daha verimli bir programa katılmak istiyorum derseniz gezi planlarımızı inceleyin.

Örneğin hali hazırda her hafta organize ettiğimiz bir çok gezi rotası bulunuyor. Ankara kalkışlı keyifli rotaları kendinize gezi planı örneği olarak edinebilir veya dilerseniz hazır programımıza dahil olabilirsiniz.

Ankara gezi rehberi sayfamızdan Ankara’da gezilecek yerleri inceleyebilirsiniz.