Düzce Gezi Rehberi ve Gezilecek Yerler


Düzce Gezi Rehberi

Düzce’yi birlikte keşfetmeye hazır mısınız? Düzce gezi rehberi sayfamızda sizin için en güzel yerleri derledik. 1999 yılında il olan Düzce 400.000 nüfusu ile bölgenin küçük fakat aktif şehirleri arasında yer alır. Gezilecek yerler açısından oldukça zengindir. 

Düzce’de gezmeniz gereken noktaları aşağıda listeleyerek sizlere hazır bir Düzce gezi rotası sunuyoruz. Bu gezi rotası ile şehrin en kıymetli tarihi ve kültürel destinasyonlarını gezebilir, yeni yerler keşfedebilirsiniz.

Şirketimiz Düzce gezileriniz için şu hizmetleri verir;

1999 Düzce depremi ile ağır yara alan şehrimiz hızla yaralarını sararak büyümeye devam ediyor.

Düzce ilimizde hayvancılık, tarım, ormancılık ve sanayii ekonominin direğini oluşturur. İstanbul ile Ankara’nın arasında bulunması sürekli yatırım almasına ve ekonomik açıdan büyümesine yol açar. Düzce’nin mutfağından tarihine, kültüründen sanayisine her boyutuyla inceleyelim.

Düzce’de Gezilecek Yerler

Düzce yaklaşık 3400 yıllık bir şehir tarihine sahiptir. Bu nedenle Düzce’de gezilecek yerler oldukça kıymetlidir. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapan bu şehrin M.Ö. 1390 yılında kurulduğu bilinmektedir. Bu yıllarda Hititlerin egemenliği altında olan şehrimiz ardından sırasıyla Britanya Krallığı, Roma Krallığı, Bizans İmparatorluğu, Osmanlı Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer almıştır. Bu genel bilgi sonrası Düzce’de gezebileceğiniz yerleri listeleyelim;

  1. Akçakoca
  2. Ceneviz Kalesi
  3. Güzeldere Şelalesi
  4. Melen Çayı
  5. Hemşin Camii
  6. Fakıllı Mağarası
  7. Pürenli Yaylası
  8. Konuralp Müzesi
  9. Aydınpınar Şelalesi

Akçakoca

Akçakoca Düzce ilimizin en yoğun turist alan illerinden biridir. Muhteşem sahili ile Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerimizden günübirlik olarak gezilebilecek bir noktada yer alır.

Batı Karadeniz’in incilerinden olan Akçakoca, Düzce gezileriniz arasında ilk sırada olmayı hak eder.


Ceneviz Kalesi

Ceneviz Kalesi diğer adıyla Akçakoca Kalesi Akçakoca ilçesinde bulunan falezin kıyısında inşaa edilmiştir.

Akçakoca’da yüzdükten sonra burayı görüp, fotoğraflar çekebilirsiniz. 

Geçmiş dönemlerde Ceneviz Ticaret Yolu üzerinde bulunan bu kale tacirlerin dinlenme noktası olarakta kullanılmıştır.

Adres: Hacı Yusuflar, Ceneviz Kale ve Plajı, 81650 Akçakoca/Düzce


Güzeldere Şelalesi

Güzeldere Şelalesi Düzce ilimizde gezilmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda olacak güzelliğe sahiptir. Gölkaya ilçesine bağlı Güzeldere Köyü sınırları içerisinde yer alır.

Yaklaşık 130 metre yükseklikten dökülen suyun şırıltısı size huzur verecek. Bu güzelliği mutlaka görmelisiniz.

Adres: Deli Mehmet, 81800 Güzeldere/Gölyaka/Düzce


Melen Çayı

Melen Çayı’nın havzasının neredeyse %85’i Düzce ilimizin sınırları içerisindedir.  Küçük Melen olarak doğduktan sonra Efteni gölüne dökülen bu çay bölgede hem tarıma hemde turizme katkı sağlar.

Her yıl Melen çayı üzerinde rafting maceraları organize edilir. Ayrıca üzerinde bir de Hidroelektrik Santrali bulunuyor. İstanbul ilimizin su ihtiyacını karşılama konusunda da oldukça önemli bir konumda bulunuyor.

Gezebileceğiniz yerler listenize ekleyebilirsiniz.


Hemşin Camii

Hemşin Camii deyince aklınıza Doğu Karadeniz geliyor değil mi? Doğru düşündünüz. Osmanlı – Rus savaşı sırasında Artvin-Hemşin’den bölgeye göçen yurttaşlarımızın yaptığı bu cami 1877 yılında hizmet vermeye başlamış.

Farklı mimarisi ile oldukça dikkat çekici olan bu camiyi ziyaret listenize ekleyebilirsiniz.

Adres: 81650 Hemşin Köyü/Akçakoca/Düzce


Fakıllı Mağarası


Pürenli Yaylası


Konuralp Müzesi


Aydınpınar Şelalesi


Düzce’de Ne Yenir?