Doğu Karadeniz’in Doğasını Merak Edenlere

 Doğu Karadeniz’in Doğasını Merak Edenlere

Sımsıkı ormanların muhteşem bir deniz ile ahengini izlemeye hazır mısınız? Namı dünyaya salınmış bu eşsiz bölgede yapacağınız tüm geziler ömrünüz boyunca aklınızda kalacak. Muhteşem yaylaları, büyülü dağları, uçsuz bucaksız ormanları ve çiçek kokuları adeta gezginleri büyüler.

Türkiye’nin kuzeyini keşfetmenin vermiş olduğu heyecanı en iyi bu bölgeyi gezenler bilir. Bir kez Doğu Karadeniz bölgesini gören herkes bir sonraki yıl tekrar gitmek ister. Bir daha, bir daha derken her yıl o bölgeyi görüp yaşamaya giden bir çok gezgin tanıyoruz.

Programlarımızı kendi aracınız ile yapacağınız gezilerde de kullanmanız daha kapsamlı bir geziye ulaşmanızı sağlar. Buskirala’nın sunmuş olduğu Karadeniz turlarını uzunluğuna göre ikiye ayırabiliriz. Bu programlar 4 gün ve 6 gün sürer. 4 günlük programda Batum bulunmazken 6 günlük program ile en kapsamlı Karadeniz gezi rotasını sunarız.

Karadeniz turu nasıl yapılır? sayfamızı ziyaret ederek güzel bir rota oluşturabilir veya aşağıdaki rotayı kullanabilirsiniz. Yada hiç uğraşmadan Karadeniz’e hizmet veren lüks araçlar ile tur programlarımıza katılabilir hayatınızı renklendirebilirsiniz.

Doğu Karadeniz Gezisinde Nereleri Gezmeliyiz?

Doğu Karadeniz Ordu ile karşılar misafirlerini. Bölgeye ulaştığınızda Ordu Boztepe’ye teleferik ile çıkıp mutlaka burada kahvaltı yapmalısınız. Deniz ve Ordu manzaralı bu tepe Karadeniz gezilerinin olmazsa olmaz kahvaltı mekanıdır. Ardından sürekli doğuya doğru yol alacağız.

Ordu’dan sonra Trabzon’a direk geçebilirsiniz. Bizce ilk gitmeniz gereken nokta Uzungöl olmalı. Uzungöl’de şöyle bir gezinip çıkalım diye düşünüyorsanız gezi planınızı bir gözden geçirin. Buradan ayrılırken zorlanacaksınız. Doğanın güzelliği sizi adeta buraya bağlayacak.

Eğer bir de Haziran ayında Uzungöl’de iseniz ülkemizin en güzel manzaraya sahip vatandaşı sizsiniz demektir. Buraya biraz fazlaca zaman ayırın. Uzungöl gezisinden sonra Ayder Yaylası var sırada. Filmlere konu olan bu yaylanın bol oksijenli havasını alınca adeta çivi gibi olacaksınız.

Ayder gezinizden sonra Artvin Karagöl’ü gezebilirsiniz. Burası Doğu Karadeniz bölgesinin en yeşil alanlarına sahiptir. Artvin’e kadar gelip de Batum’a girmeden olmaz.

Batum’a geçiş için pasaport ve vize gerekmiyor. Cüzi bir miktar harç ödeyerek sadece resimli yeni kimlik kartınız ile Gürcistan’a girebilirsiniz. Aracınız ile girmeniz de mümkün.

Yukarıda bahsettiğimiz programın en kapsamlı hali için Karadeniz tur programlarımızı inceleyebilir ve bu programlara uygun şekilde kusursuz bir Karadeniz gezi rotası oluşturabilirsiniz.