Ayder Yaylasına Nasıl Gidilir?

 Ayder Yaylasına Nasıl Gidilir?

Ayder yaylasına Türkiye’nin her yerinden alabileceğiniz uçak bileti ile ulaşabilirsiniz. Bu durumda Trabzon havalimanına inip buradan Havaş otobüsleri ile Rize’nin Pazar ilçesinde bulunan minibüslere ulaşabilirsiniz. Gün boyunca her saat kalkış yapan minibüsler ile Ayder’e ulaşmanız mümkün.

Ayrıca daha kaliteli bir transfer için Trabzon’da otobüs kiralama hizmetini firmamızdan alabilirsiniz.

Kendi aracınız ile Ayder yaylasına gidiyorsanız Rize, Çayeli, Ardeşenmları, Çamlıhemşin güzergahını takip etmelisiniz. Ardında tabelalar sizi Ayder yaylasına ulaştıracaktır. Bu bölgeyi operatörümüzün sunduğu Karadeniz Ayder turu programları ile keşfetmeniz de mümkün.

Ayder yaylasına ulaştığınızda sizleri bir çok aktivite bekliyor olacak. Ayder yaylasında yapılan aktiviteler arasında Trekking, Rafting, Safari ve Olta Balıkçılığı bulunuyor. Ayder yaylası ve çevresinde gezebileceğiniz yerler arasında ise Zilkale, Gelintülü Şelalesi, Palovit Şelalesi, Pokut yaylası, Sal yaylası ve Huser yaylası bulunuyor. Vaktiniz bol ise bu yaylada konaklamanızı da tavsiye ediyoruz.

Tüm bunların yanı sıra kış döneminde Ayder Kardan Adam Şenlikleri de düzenleniyor. Bu şenlikleri kaçırmanıza üzülürüz. Ayder’de yapılan tüm gezi, organizasyon ve şenliklere gezi.buskirala.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Ayder Yaylasından Sonra Neresi Gezilir?

Ayder yaylasından sonra gezi programınıza Borçka Karagöl’ü ekleyebilirsiniz. Karagöl geziniz sonrası Batum gezisini tavsiye ederiz. Batum’a giriş için yeni ve resimli kimlik kartınızın olması yeterlidir.

Hazır bir gezi planına ihtiyacınız varsa Karadeniz programlarımıza uygun şekilde rotalar çizebilirsiniz.