Ankara Gezi Rehberi ve Rotası

Ankara’da gezilecek yerler listesini Ankara gezi rehberi sayfamızda bulabilir, bu liste ile kusursuz bir gezi rotası oluşturabilirsiniz. Biz yazdık, siz gezin.

Ankara Gezilecek Yerler

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’da gezebileceğiniz onlarca destinasyon bulabilirsiniz. Ülkemizin en büyük memur şehri unvanını da elinde tutan Ankara siyasi geçmişi ile sizlere doyumsuz anlar sunar.

Ankara’yı gezmek için otobüs veya minibüs kiralayabilirsiniz. İşte hizmetlerimiz;

Ankara’ya havayolu ile ulaşım sağladıysanız Buskirala size konforlu bir şehir merkezi ulaşımı da sunabilir. Bunun için Esenboğa havalimanı transfer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 Dakikada Ankara Kısa Video için Tıkla
Gölbaşı – Mogan Gölü

Ankara’nın gezmeye doymayacağınız destinasyonların biridir Mogan Gölü. Doğal bir göldür. Adeta Ankara’nın giriş kapısıdır. Mogan’ı gördüğünüzde anlarsınız Başkent’e girdiğinizi. İçerisinde bir çok çocuk parkı, tenis kortu, voleybol sahaları, futbol sahaları ve yürüyüş alanları bulunur.

Ankara’nın merkezde bulunan en büyük gölüdür. Çevresinde onlarca kafe ve restoran bulunur. Girişi ücretli ve ücretsiz olan iki kısmı vardır. Her iki kısım da birbirinden güzeldir. Ayrıca burada tekne turları da yapılır. Güzel vakit geçireceğiniz bir noktadır. Mutlaka görmelisiniz.Haftasonu Ankara’da Ne Yapılır?

Ankara’da hafta sonu ne yapılır? Başkentimiz İç Anadolu bölgesinin en canlı şehridir. Bir çok Avm’de sinema veya tiyatro etkinliklerine katılabilirsiniz. Ankapark’ta doyasıya eğlenebilirsiniz. Ankapark’ı gezmek yaklaşık bir gününüzü alacaktır zaten.

Avm’lerin yanı sıra Kızılay bölgesi de bir nevi açık Avm haline bürünmüştür. Aradığınız her şeyi burada bulabilirsiniz. Kafe ve restoranlarda vakit geçirmeyi sevenlerden iseniz Kızılay veya Bahçelievler sizler için uygun olacaktır.

1 gece konaklamalı veya daha uzun Ankara kalkışlı keyifli rotalar ile de güzel bir hafta sonu geçirmeniz mümkün.


Ankara’da Gezilecek Müzeler

Ankara’da gezilecek müzeler olukça fazladır. Her biri içeriğine göre kategorileşmiştir. Çoğunluğu şehir merkezinde olan müzelerde güzel vakit geçirebilirsiniz. Siyasi tarihi yönünden çok kuvvetli olan Ankara’nın müzelerine de kısmet siyaset yansımıştır. Sıraladığımız müzeler arasında Kurtuluş Savaşı müzesi ilk TBMM binası içerisinde, Cumhuriyet Müzesi ise 2.TBMM binası içerisindedir. Ankara müzeleri şöyle sıralanır.

 1. Rahmi Koç Müzesi
 2. Anadolu Medeniyetleri Müzesi
 3. Ulucanlar Cezaevi Müzesi
 4. Resim Heykel Müzesi
 5. Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi
 6. Kurtuluş Savaşı Müzesi
 7. Cumhuriyet Müzesi
 8. PTT Pul Müzesi
 9. Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi
 10. Altınköy Açık Hava Müzesi
 11. Roma Hamamı
 12. Atatürk Evi
 13. Ankara Kalesi
 14. MKEK Sanayi ve Teknoloji Müzesi
 15. Altın Köşk Müzesi

Ankara Gezi Planı Örneği

Türkiye’nin 1920 yılından günümüze kadar Başkent’i olma özelliğine sahip Ankara bünyesinde 25 İlçe ve 1425 Mahalle barındırır. Geçmişinde Osmanlı İmparatorluğu, Selçuklu İmparatorluğu, Hitit İmparatorluğu gibi bir çok ülkenin sınırları içerisinde yer almıştır.

Özellikle grup gezilerinizde bir plana uygun olarak gezinizi tamamlamanız sizler için daha iyi olabilir. Bu sebeple Ankara gezi planı örneği hazırlarken bizden destek alabilirsiniz. Ya da yukarıda sizler için listelediğimiz gezi planını kendinize göre uyarlayarak bir program oluşturabilirsiniz. Ankara ülkemizin en güvenli şehirlerindendir. Güvenle gezebilir, renkli programlara katılabilirsiniz.


Kızılay Gezilecek Yerler

Başkent’in en hızlı mekanıdır. Kızılay gezilecek yerler açısından sizlere farklı bir deneyim yaşatabilir. Bir çok farklı kültürü burada görebilirsiniz. Dünyanın her ülkesinden insanlar burada buluşur. Zaman zaman renkli görüntüler de burada alınır. Kızılay’da gezebileceğiniz yerler şöyle sıralanır.

 1. Kızılay Meydanı
 2. Kızılay Güvenpark
 3. Kızılay Alışveriş Merkezi
 4. Sakarya Caddesi
 5. Yüksel Caddesi
 6. Konur Sokak
 7. Karanfil Sokak
 8. Buskirala (Ankara’nın çevresini gezmek isteyenler için) 

Yakınlarda Gezilecek Yerler

Ankara’da yakınlarda gezilecek yerler oldukça fazladır. Bu konuda günübirlik tur seçeneklerini çokça tercih eden Ankaralılara siz de katılabilirsiniz. Günübirlik tur seçeneklerimiz daima yakın bölgelere düzenlenir. Bu bölgeler arasında Amasra. Sapanca, Abant, Gölcük, Yedigöller, Kapadokya, Filyos ve Kütahya bulunur. Siz de Ankara’yı değilde çevresini gezmek istiyorsanız bu turlara online rezervasyon yaptırabilir, güzel vakitler geçirebilirsiniz.


Bayramda Ankara

Bayramda Ankara çok güzeldir aslında. Sıkılacağını düşünenler genelde yanılırlar. Sayısız kafe ve restoran, onlarca sinema, müze, tiyatro ve bir çok organizasyon bayramda Ankara’dadır. Gece kulüplerinde yer bulmakta bile zorlanabilirsiniz. Ayrıca bu tarihlerde Ankara’da toplu ulaşım da genellikle ücretsizdir. Dilediğiniz kadar gezebilirsiniz.

Ankara’da bayrama özel turlar da düzenlenir. Bu turlara katılarak daha farklı bölgeleri de keşfedebilirsiniz. Tur hususunda Ankara kalkışlı turlar kategorimizi inceleyebilirsiniz.