Almanya Fırsat Kartı

 Almanya Fırsat Kartı

Nitelikli göçmenlerin Almanya’ya girişine imkan tanıyan Almanya fırsat kartı gündeme düştü. Dört aşamada 8 milyon göçmenin Almanya’ya girişine imkan tanıyacağı tahmin edilen fırsat kart, gözleri Almanya’ya çevirdi.

Bir puanlama sistemi ile başvuru kabul edeceğini bildiren Alman devleti, ülkeye girişten en geç iki yıl içerisinde bir işe girme şartı koşuyor. Bu durum birçok Türk vatandaşının şimdiden hazırlıklara başlamasına neden oldu.

fırsat kart puan hesaplayıcı

Fırsat Kart Puan Hesaplama

Fırsat karta başvuracak kişilerin belirli şartları taşımasını gerektiren bu sistemde 6 puan ve üzerine ulaşabilenlerin kabul edileceği öngörülüyor. Puanlama ise şöyle yapılıyor;

  • Mesleki yeterlilik (4 Puan)
  • Almanca bilmek (2 Puan)
  • İngilizce bilmek (1 Puan)
  • 3 yıl ve üzeri Türkiye’de iş tecrübesi (2 Puan)
  • 18 – 35 yaş aralığında olmak (2 puan)
  • 35 – 40 yaş aralığında olmak (1 puan)
  • Almanya’da daha önce bulunmuş olmak (1 puan)

Bu puanlama için bir puan hesaplayıcı da yapılmış. Bu hesaplayıcıya www.almanyafirsatkarti.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Fırsat Kart Ön Hazırlık Süreci

Bu sürece destek için birçok vize danışmanlık şirketi hizmet veriyor. Yukarıda bağlantısını paylaştığımız firma da bunlardan biri. Ön hazırlık sürecinde danışmanlık desteği veren bu firmalar başvurular başladığında puanınızın hazır olması için sizi yönlendirebiliyor. Bu nedenle destek almak mutlak fayda sağlayacaktır.

Almanya Fırsat Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milyonlarca kişinin beklediği Almanya fırsat kartı başvurusunun 2024 yılbaşında başlayacağı tahmin ediliyor. Yılbaşına kadar puanını yükseltip Almanya’da çalışma izni almak isteyenlerin sayısı ile oldukça yüksek.

Başvuruda istenen evrakların da yayınlandığı günümüzde Almanya’ya yerleşmek isteyenler için bir fırsat doğmuş görünüyor.