Abant Gölü

 Abant Gölü

Bolu ilimizin yaklaşık 35 kilometre güneybatısında bulunan Abant Gölü Tabiat parkı 1300 metre rakıma sahiptir. Bir heyelan set gölü olarak Bolu bölgesinin altın madalyası niteliğindedir. Gölün en derin noktası yaklaşık 20 metre civarındadır. Etrafında binlerce canlı ve bir çok farklı bitki türü bulunur.

Yılın 365 günü ziyaretçilerine adeta görsel şölen sunar. Bu krater gölü Abant dağları üzerinde oluşmuş günübirlik turlar veya konaklamalı Abant turları aracılığı ile gezebileceğiniz Bolu’nun en güzel ve turizm altyapısı en yeterli bölgesidir. Abant gölünün yaklaşık alanı 125 hektardır. Göl çevresinde başta sarıçam, karaçam, ardıç, söğüt, gürgen ve meşe olmak üzere bir çok ağaç çeşidi bulunuyor. Ayrıca göl üzerinde oluşan nilüferler sizlere muhteşem pozlar veriyor.

Abant gölünde yapabileceğiniz bir çok aktivite de bulunuyor. Bu aktiviteler şöyle sıralanıyor;

  1. Doğa Yürüyüşü
  2. Bisiklet Gezisi
  3. Fayton Turu
  4. Olta Balıkçılığı
  5. Kamp
  6. Piknik

Abant Gölü Tabiat Parkı içerisinde oteller, bungalovlar, restoranlar ve kafeler bulunur. Bu tesislerde aileniz, arkadaşlarınız veya sevdikleriniz ile keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Abant Gölü Tabiat Parkı’na Ankara’dan Buskirala ile ulaşabilirsiniz. Yılın 52 haftası her hafta sonu düzenlenen günübirlik turlar ile veya Abant organizasyonumuz ile yüksek kaliteli bir programa erişiminiz artık çok kolay.

Günübirlik turlar hakkında detaylı bilgi için gezi.buskirala.com/gunubirlik-tur-nedir sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.