Abant Gölü Nerede?

 Abant Gölü Nerede?

Abant Gölü Bolu ilimizin en keyifli ve en çok turist alan bölgesidir. Bolu merkeze yaklaşık 35 kilometre mesafede bulunan bu heyelan set gölü doğa meraklıları için eşsiz pozlar verir. Yılın 365 günü güzel olan bir bölge sorarsanız, tek kelime ile Abant Gölü’dür.

Heyelan set gölleri genellikle dik yamaçlara yakın bölgelerde ve vadiyi yuva edinmiş akarsuyun önünün heyelan sonucu kapanması ile oluşurlar. Abant Gölü’de bu heyelan set göllerinden biridir. Çevresinde yaklaşık 1750 metre rakıma kadar ulaşan tepeler bulunur. Abant Gölü Tabiat Parkı Keremali ve Abant dağları arasındadır.

Abant Gölü Neden Çok Ziyaretçi Alıyor?

Abant Gölü Tabiat Parkı’nın yoğun ziyaretçi çekmesinin ilk sebebi büyülü doğasıdır. İkinci sebebi ise ülkemizin en çok kullanılan İstanbul – Ankara otoyoluna yakın olmasıdır. Ülkemizin en yoğun otoyoluna yakın bir konumda olması Abant gölünde turizm alt yapısını da geliştirmiştir. Abant Gölü Tabiat Parkı içerisinde bir çok balık restoranı, kafe ve otel bulabilirsiniz. Ayrıca çevre yakın bölgelerinde de bir çok turistik tesis ve otel vardır.

Bu gölün çok ziyaret almasının başka bir sebebi de fotojenik olmasıdır. En muhteşem doğa fotoğrafları nedendir bilinmez hep burada ortaya çıkar.

Abant Gölü Tabiat Parkı

Bolu ilimizin turizm lokomotifi olan Abant Gölü Tabiat Parkı bir çok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapar. Bunlardan en dikkat çekeni su üzerinde oluşan Nilüfer çiçekleridir. Parkta Sarıçam, Meşe, Karaçam, Gürgen, Fındık ve Kayın gibi bir çok ağaç türünü görmeniz mümkün. Sımsıkı ormanların arasında nilüfer çiçekleri ile süslenmiş bir gölde fotoğraf çekmek çok keyifli olacaktır. Yaz veya kış hiç fark etmeden bu muhteşem manzarada güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz. Aileniz ile gidebileceğiniz bir ortama sahiptir.

Abant Gölü Tabiat Parkı’na Ankara – İstanbul otoyolunun 200. kilometresinden ayrılarak ulaşabilirsiniz.

Eğer bir tur programına dahil olmak isterseniz Ankara çıkışlı günübirlik Beypazarı Abant Gölcük turumuz sizin için uygun olacaktır.