A Grubu Seyahat Acentası

 A Grubu Seyahat Acentası

A grubu seyahat acentası ile B grubu ve C grubu seyahat acentalarının yetki farkları ile başlayalım. B grubu seyahat acentaları A grubu seyahat acentalarının düzenlemiş olduğu turların ulaşım araçları biletlerini satabilirler. C grubu seyahat acentaları Türk vatandaşlarına yurtiçi tur düzenleyebilirler. A Grubu seyahat acentaları ise tüm bu hizmetlerin tamamını kendi bünyelerinde gerçekleştirme haklarına sahiptirler. Ayrıca A grubu acentalarımız yabancı turistlere de paket tur veya tatil satış yetkisini de ellerinde bulundururlar.

Tüm seyahat acentalarımız 1618 sayılı kanuna tabiidirler. A grubu acentalarımız İncoming, Outgoing, Tatil, Paket Tur, Paket Tatil, Uçak Bileti, Tren Bileti, ve Mice gibi bir çok farklı dalda hizmet verme yetkilerini ellerinde bulundururlar. Bu hizmetlerin tamamı T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı , Tursab ve Tureb tarafından denetlenmektedir.

Tur operatörleri A Grubu Seyahat Acentası olma zorunluluğu altında Paket Tur programları veya Paket Tatil programlarını ulaşım gibi bir çok hizmet ile birleştirerek detaylı seçenekler sunarlar. Seyahat Acentaları kurulumları sırasında gruplarına göre belli oranlarda Tursab’a ve Bakanlığa belirli miktarlarda teminat ve aidat ödemelerinde bulunmak zorundadırlar. Gerekli teminat ve ödemeleri tamamlasalar dahi ilgili ekiplerce denetimi sağlanan ofis ve personellere onay verilmedikçe acenta hizmetine başlayamaz.

A grubu seyahat acentası ile çalışmanız sizlere bazı güvenceler sunar. Gerek bakanlıklara verilen teminatlar gerekse tur ve tatil programlarında kapsadıkları alan nedeniyle her türlü hizmeti A grubu seyahat acentasından güvenle alabilirsiniz. A grubu seyahat acentası olarak belgelendirilmiştir. Bünyesinde bulundurduğu yetkiler arasında paket tur, tatil programları, otel rezervasyonu, mice, organizasyon, gemi turları ve yurt dışı turlar vardır. Ulaşmak istediğiniz hizmeti tarafımıza ilgili mail adresimizden veya iletişim bölümünde belirttiğimiz telefon numaralarımızdan bildirmeniz yeterlidir.